Rolla Results


119: Blayne Shockley

First Round:


Lost to Dom Cervantes, fr., Oak Park, 5-3.


Wrestle-Backs:


Pinned Jared Gordon, St. Charles West in 1:29.


Pinned Sean Daven, Warrenton in 2:58.


Pinned Grant Godfrey, Ozark in :58.


Up Next: Vs. Cervantes.


Rolla Results

119: Blayne Shockley
First Round:
Lost to Dom Cervantes, fr., Oak Park, 5-3.
Wrestle-Backs:
Pinned Jared Gordon, St. Charles West in 1:29.
Pinned Sean Daven, Warrenton in 2:58.
Pinned Grant Godfrey, Ozark in :58.
Up Next: Vs. Cervantes.

125: Jesse Conaway
First Round:
Beat Carter Boatright, Neosho, 8-5.
Second Round:
Lost to Jon Brinkmeyer, Rockwood Summit, 9-6.
Wrestle-Backs:
Beat Lyden Corya, Nixa, 7-4.
Lost to Nick Shea, J.C. Helias, 11-8.

135: Chris Sanders
First Round:
Beat Justin Landes, Webb City, 8-4.
Second Round:
Beat Jacob Hawks, Timberland by major decision, 9-0.
Semifinals:
Lost to Tanner Minder, Kearney, 7-2.
Up Next: Vs. Alex Larson, Ft. Zumwalt South.

140: Wes Crutcher
First Round:
Beat Austin Rugraff, St. Charles West, 4-0.
Second Round:
Beat Boone McIntosh, Rockwood Summit, 7-4.
Semifinals:
Lost to Jacob Cook, Timberland, 8-2.
Up Next: Vs. Kevin Brown, Warensburg.

145: Joel Laney
First Round:
Was pinned by Jonathon Schuler, Hillsboro.
Wrestle-Backs:
Beat Christian Buchanan, St. Charles West, 6-2.
Lost to Blake Jarman, Hannibal, 5-4.

160: Masen Ridenhour
First Round:
Beat Tyler Naudet, Fort Osage, by major decision, 18-5.
Second Round:
Beat Greg Bonnell, Farmington, by major decision, 12-4.
Semifinals:
Was pinned by Patrick Rhoads, Staley, in 5:05.
Up Next: Vs. Cody Lindsay, Ozark.

171: John Hofheins
First Round:
Was pinned by Blake Stauffer, Neosho.
Wrestle-Backs:
Lost to Kevin Flesher, Cape Girardeau Central, 10-3.

215: Trent Boyer
First Round:
Was pinned by Joe Martin, Washington.
Wrestle-Backs:
Pinned Cody Lee, Ft. Zulwalt North in 2:57.
Pinned Ethan Hennes, Farmington, in :17.
Beat Johnny Thomas, Raytown, 8-3 in OT.
Up Next: Clifton Luber, Camdenton.

285: Trevor McAllister
First Round:
Was pinned by George McKinney, Neosho.
Wrestle-Backs:
Lost to Jordan Strickland, Hannibal, 1-0.
 

St. James Results

119: Nick DeClue
First Round:
Was pinned by Austin Roper, Kirksville.
Wrestle-Backs:
Was pinned by Antoine Jones, Center, in 1:58.

130: Payton Woolsey
First Round:
Was pinned by Austin Felkins, Excelsior Springs.
Wrestle-Backs:
Beat Vladimir Joyner, MMA, 7-1.
Lost to Mike Rodgers, St. Clair, 5-3.

135: Cory Rose
First Round:
Pinned Beau Blankenship, Kirksville.
Second Round:
Lost to Steven?Morey, Reeds Spring, by major decision, 16-6.
Wrestle-Backs:
Beat Josh Thomson, Odessa, 14-10.
Beat Tyler Wood, Harrisonville, 5-1.
Up Next: Vs. Jack Saebens, Owensville.

140: Jason Walls
First Round:
Was pinned by Dennis Helt, Excelsior Springs.
Wrestle-Backs:
Was pinned by Brandon Hammerstone, Fulton, in 1:51.